Новини: У ХАБі обговорили зміни до грантової Програми фінансової підтримки проектів ІГС
Керування дозволамиКерування дозволами

У ХАБі  обговорили зміни до грантової Програми фінансової підтримки проектів ІГС

Які зміни та новинки в грантовому конкурсі Вінницької міської ради для проектів громадських об`єднань обговорювали на «круглому столі», який відбувся у середу цього тижня?

сайт 01.jpgПредставники інститутів громадянського суспільства спільно з представниками органи місцевого самоврядування та ОДА обговорювали пропозиції змін до «Програми надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства на реалізацію соціально-культурних проектів на території Вінницької міської об'єднаної територіальної громади» у 2020 році. Дискусія відбулася 22 січня в ХАБі Місто змістів, який знаходиться по вул. Пушкіна, 11.

У 2020 році Вінницька міська об'єднана територіальна громада у своєму розвитку орієнтується на напрямки «Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці 2030», на що необхідно звернуть увагу громадським активістам під час підготовки соціально-культурних проектів на конкурс.

Запропоновано посилити антикорупційні заходи під час проведення конкурсу муніципальних грантів. Запропоновано позбавити права членства в конкурсної комісії протягом двох років особам, які не повідомили про конфлікт інтересів під час розгляду конкурсних проектів інститутів громадянського суспільства, та в підсумку виявили особливу зацікавленість в реалізації певних проектів.

Тривалий час учасники заходу приділили питанню про виставлення балів за проекти в електронному вигляді під час засідання конкурсної комісії та терміну, який необхідний членам комісії для оцінювання проекту ІГС. В остаточному варіанті погоджена ідея оприлюднення загального рейтингу проектів на сайті міської ради в наступний день після засідання комісії.

Неоднозначно на даний час трактуються і зміни в законодавстві. Зокрема: чи підпадають громадські об`єднання, які стали переможцями конкурсу під дію Закону України «Про публічні закупівлі»? Законом передбачено, що замовником публічних закупівель становяться юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності ознаки: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів.

Також, пропонується переможцю конкурсу протягом 20 днів після оголошення його результатів обрати одного організатора грантового конкурсу за рахунок державного або місцевого бюджетів у разі перемоги його проекту в інших конкурсах проектів.

Присутні позитивно схвалили норму щодо публічного звітування виконавців соціально-культурних проектів, яке організовує муніципалітет по закінченню реалізації проектів.

Дякуємо представникам Вінницької обласної правозахисної організації "Джерело надії" за забезпечення учасників даного заходу смаколиками та запашною кавою!!! 

Департамент правової політики та якості міської ради
тел.: 59-51-36, 59-51-59, 59-51-55.
e-mail: info@vmr.gov.ua