Новини: Зареєстрований законопроєкт з метою посилення державної підтримки діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю
Керування дозволамиКерування дозволами

Зареєстрований законопроєкт з метою посилення державної підтримки діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю

особи з інвалідністю.jpgІнститути громадянського суспільства відіграють надзвичайно важливу роль у справі захисту інтересів і соціальної підтримки найбільш соціально уразливих категорій українських громадян. Зокрема, до соціально уразливих категорій населення в Україні офіційно віднесено понад 2,7 млн. людей з інвалідністю, у тому числі понад 160 тис. дітей.

Законні інтереси та права осіб з інвалідністю представляють і відстоюють громадські об'єднання відповідного профілю (зареєстровані та утворені шляхом повідомлення відповідно до Закону України "Про громадські об'єднання"). На сьогодні в Україні активно працює загалом понад 700 громадських організацій осіб з інвалідністю.

У Верховній раді України зареєстрований законопроект від 29.04.2021 року № 5451 "Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" щодо підтримки громадських організацій осіб з інвалідністю".

Основною метою прийняття законопроекту є створення належних умов для діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю шляхом надання їм права на отримання в оренду державного та комунального майна, що не міститься в Переліку першого типу, без проведення аукціону.

Прийняття законопроекту сприятиме створенню умов для посилення державної підтримки діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю шляхом надання їм права на отримання в оренду державного та комунального майна, яке використовуватиметься для їх розміщення, без проведення аукціону.

Пояснювальна записка Законопроект  5451.pdfПояснювальна записка Законопроект 5451.pdf